به فروشگاه اینترنتی دکتر عسل خوش آمديد. (تلفن سفارش: 42740500-031)
وارد شوید | ثبت نام کنید | سبد خرید 0

درمان اوریون با عسل طبیعیتاریخ انتشار: 1393/11/15 | بازدید: 2259

درمان اوریون عسل طبيعي

برگرفته از کتاب: عسل درمانی
ويرايش اين متن: گروه تحقيقاتي دکتر عسل


بیماری اوریون
اوریون یک بیماری حاد واگیردار است که باعث تورم غدد بنا گوش (پاروتید) می گردد. البته سایر غدد نیز می توانندمبتلا شوند. نیمی از موارد عفونت های اوریونی می تواتند بدون نشانه باشد. قطرات ریز آلوده و تماس مستقیم با شخص آلوده از راه های عمده انتقال این بیماری محسوب می شوند. این بیماری اگر درمان نشود عواقب خطرناک و جبران ناپذیری را در بر دارد، از جمله عقیم شدن.
روش طب قرآنی:
بهترین و عاقلانه ترین روش برای بهبودی بیماری اوریون انجام کارهای زیر است :
1. بیمار باید استراحت مطلق داشته باشد ، همراه با مراقبت های لازم. حتی در صورت نیاز به اجابت مزاج ، بیمار را بغل کنید و به دستشویی ببرید.
2. یبوست برای این بیماری خطرناک است . در صورت داشتن یبوست مزاج ، آن را برطرف کنید ، برای از بین بردن یبوست بیمار بهتر است که از میلن های گیاهی استفاده شود. ملین های گیاهی عبارتنداز : خیس کرده ی بالنگو ، اسفرزه و قدومه شیرازی (قدومه دختر). از هر کدام یک قاشق چای خوری پر ، در دوسوم لیوان آب داغ ریخته و به آرامی به هم بزنید تا لعاب دار شود، سپس یک قاشق مربا خوری عسل  طبیعی اضافه کنید و بعد از شیرین شدن به مرور به بیمار بدهید.
3. اگر بیمار تب دارد، تب را پایین بیاورید (نگاه کنید به قسمت مربوط به «روش کنترل تب»)
4. حداقل به مدت 3 تا 4 روز به بیمار به جای غذا و آب ،‌فقط شربت عسل طبیعی با لیمو ترش تازه و یخ بدهید. دلسوزی بی مورد نکنید و به بیمار هیچ نوع غذای دیگر ندهید.
5. بعد از بهبودی بیمار و از بین رفتن تورم یک طرفه و یا دو طرفه در ناحیه گلو ، کم کم به بیمار سوپ سبزیجات با لیمو ترش تازه و روغن زیتون بدهید و بعد از 2 تا 3 روز ، به مدت یک هفته تا ده روز از غذاهای گیاهی استفاده کنید. سپس به مدت یک هفته فقط از گوشت سفید طبیعی استفاده کنید. بعد از اتمام دوره های گفته شده ، بیمار می تواند از گوشت قرمز هم به مقدار کم استفاده کند.