به فروشگاه اینترنتی دکتر عسل خوش آمديد. (تلفن سفارش: 42740500-031)
وارد شوید | ثبت نام کنید | سبد خرید 0

درمان بیماری مخملک با عسل طبیعیتاریخ انتشار: 1393/11/14 | بازدید: 2068

درمان بیماری مخملک با عسل طبیعی

برگرفته از کتاب: عسل درمانی

ويرايش اين متن: گروه تحقيقاتي دکتر عسل

بیماری مخملک
این بیماری که عموماً در سن کودکی عارض می شود ، در اثر عفونت های استرپتوکوک های گروه A و تراوش سم اریتروژن پدید می آید . امکان دارد یک فرد مکرر به عفونت های استرپتوکوکی مبتلا شود ، ولی تنها یک بار مخملک بگیرد.
علائم بالینی :
دوران پنهانی 5-2 روز است . شروع ناگهانی با تب 41-39 درجه ، گلودرد ، سردرد و استفراغ است. یک گلودرد قرمز منتشر ، زبان باردار ، آدنوپاتی زیر فکی و نبض تند جلب توجه می کند. پس از 24-12 ساعت دانه های مخملکی ظاهر می شود . این علائم بیشتر در گردن و چین های انعطافی پدید می آید سپس در عرض 2-1 روز تمام بدن را فرا می گیرد ، ولی در کف دست و پا و دور دهان ملاحظه نمی شود. بیشتر در ناحیه ی شکم و کفل ها دیده می شود.
روش طب قرآنی:
چون تب در این نوع بیماری بالاست بهتر است که به روش زیر عمل کرد : به بیمار نکتار هلو با عسل طبیعی و یخ و شربت عسل طبیعی با یخ بدهید و بگذارید غذای بیمار به مدت 24 تا 48 ساعت همین باشد. در این مدت روزانه 2 تا 3 ( مقدار سیر بستگی به سن بیمار دارد) حبه سیر را ریز خرد کرده ، همراه نکتار هلو به بیمار بدهید. برای بهبودی سریع تر محیط و لباس بیمار را کنترل کنید تا هر چه سریع تر تب کاهش یابد ، همچنین یبوست مزاج بیمار را کنترل نمایید. این روش را به مدت 5 تا 7 روز ادامه داد.
بعداز کنترل تب به بیمار نکتار سیب با عسل طبیعی و یخ بنوشانید . بعداز بهبوری کامل بیمار باید به مدت 2 هفته از کلیه غذاهای حیوانی پرهیز نماید و بیشتر از غذاهای مایع و گیاهی استفاده کند.
توجه:
این روش برای بیمارانی که بیش از یک سال دارند، مناسب است و بهتر است که قبل از سن یک سال به نوزاد عسل طبیعی ندهید. به اعتقاد پزشکان عسل برای کودکان زیر یک سال مناسب نیست و ممکن است که نوزادان دچار بیماری بوتولیسم شوند.