به فروشگاه اینترنتی دکتر عسل خوش آمديد. (تلفن سفارش: 42740500-031)
وارد شوید | ثبت نام کنید | سبد خرید 0

درمان بیماری های تنفسی با عسل طبیعیتاریخ انتشار: 1393/10/11 | بازدید: 3307

درمان بیماری های تنفسی با عسل طبیعی
برگرفته از کتاب: طب سنتی
ویرایش این متن: گروه تحقیقاتی دکتر عسل
یادآوری : در درمان بیماری ها به طبیعی بودن عسل - که صرفا با گواهی آزمایشگاه مشخص می شود - توجه داشته باشید. 

-درمان مراحل اولیه سل : مخلوطی از عسل طبیعی و گلبرگ های گل سرخ ( اگر قبل از ظهر مصرف شود موثرتر خواهد بود.) ابن سینا 
- درمان سرفه مزمن : فندق و عسل برای مداوای سرفه مزمن مفید است و باعث سهولت تنفس و دفع خلط می شود.
-مقداری آب ترب ( عصاره ترب سفید) را با یک قاشق عسل مخلوط کرده آن را دریک لیوان آب گرم حل کنید، سپس صبح .و شب به مدت یک هفته ازآن میل نمایید. 
-مقداری شنبلیله را پخته و همراه با عسل روزی سه قاشق غذاخوری میل نمایید.
- صبح و ظهر و شب هردفعه یک قاشق غذاخوری آب ترب با عسل طبیعی میل نمایید. 
-درمان برونشیت و سرفه : دو کیلوگرم برگ کلم قرمز را خرد کرده بوسیله آبمیوه گیری عصاره آن را بگیرید هم وزن آن عسل اضافه کرده بجوشانید تا کاملا قوام آمده و روزانه دو قاشق سوپخوری از این شربت میل  نمایید . 
توضیحات بیشتر درباره درمان بیماری های تنفسی با عسل طبیعی
دکتر اشتاین( 1938) با استفاده از دستگاه معمولی استنشاق محلول 10% عسل به صورت قطرات بسیار ریزی درآورد. هربار مداوا 5دقیقه طول می کشد یکی از بیماران 32ساله اش که سالها از خشکی حنجره و گرفتگی صد رنج می برد ، بعد از هفت بار استنشاق احساس بهترشدن کرده قارچ ها و گرفتگی صدای او از بین رفتند عسل خاصیت احیاء کنندگی سلولی داشته وبه بدن کمک می کند تا درمقابل عفونت سل مقاومت نماید به بیماران مسلول روزانه 100تا 150گرم عسل خورانده شد وبهبودی قابل ملاحظه ای در آنها مشاهده گردیدو افزایش اشتها ، افزایش وزن، افزایش هموگلوبین خون، کاهش میزان رسوب اریتروسیت، کاهش سرفه ، کاهش خلط سینه افزایش مقدار ادراردر شبانه روز و تاثیرات مفیدی بر روی لوله گوارش مشاهده می یابد ، کسانی که میل دارند درسرتاسر زمستان از گریپ و سرماخوردگی مخحفوظ بمانندو باید قبل از فصل سرما روزانه مقداری ویتامین Aو C دریافت نمایند . ولی آن چه مورد قبول همگان است، اثر درمانی عسل دردرمان زکام و انواع سرما خوردگی هاست 
مصرف یک قاشق غذاخوری عسل با یک لیوان شیرگرم یا لیمو ( آب یک عدد لیمو همراه با 100گرم عسل) ویا با آب تربچه وحشی به مقدار 1/1.وقتی که عسل برای مداوای سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد بیمارباید در تختخواب ویا حداقل در خانه بماند زیرا عسل باعث تعرق زیاد می شود.