به فروشگاه اینترنتی دکتر عسل خوش آمديد. (تلفن سفارش: 42740500-031)
وارد شوید | ثبت نام کنید | سبد خرید 0

درمان معجزه آسای پروستات با گرده گلتاریخ انتشار: 1398/09/12 10:04 | بازدید:

درمان معجزه آسای پروستات با گرده گل!

یکی از مهمترین و دوست داشتنی ترین محصولاتی که توسط زنبور عسل تهیه می شود،گرده گل است. گرده گل خواص فوق العاده زیادی دارد و به همین علت در درمان بسیاری از بیماری ها از این ماده حیات بخش استفاده می شود. البته اینکه گرده گل از چه گلهایی به دست آمده باشد نیز خود یک موضوع تخصصی است که امروزه آنقدر ها به مسئله جداسازی آن دقتی نمی شود.یکی از مهمترین خواص گرده گل، درمان پروستات است. این خاصیت جزئی از سه خاصیت شناخته شده گرده گل در ایران محسوب شده و به همین علت کاربرد فراوانی دارد. کمترکسی وجود دارد که مشکل پروستات داشته باشد و نام گرده گل به گوشش نخورده باشد.استفاده از گرده گل در درمان پروستات، درمان را سرعت بخشیده و از پیشرفت این بیماری به شدت جلوگیری می کند.

 

                                                     

 

بدون شک در نگاه اول این عنوان برای خوانندگان بسیار تعجب بر انگیز و پر از پرسش و ابهام است که مگر چه ارتباطی میان سلامت پروستات و گرده های گل وجود دارد و این گرده ها چطور می توانند به رفع بیماری هایی از این قبیل کمک کنند؟ گرده گل به طور کلی در نظر مردم، همان ذرات ریزی است که تنها برای باروری و تولید مثل گیاهان نقش آفرینی می کنند. این ذرات با توجه به این که اندازه بسیار ریزی دارند و بر روی پرچم های گلبرگ گیاهان قرار دارند، به وسیله باد جا به جا می شوند. از طرف دیگر، یکی از اصلی ترین موجودات که این جا به جایی را به صورت غریزی انجام می دهد، زنبور عسل است. هنگامی که زنبور ها روی گلبرگ می نشینند تا از شهد گل ها تغذیه کنند، گرده ها به پایشان چسبیده و زمانی که میان گیاهان پرواز می کنند، در جا به جایی این ذرات نقش دارند.گاهی زنبور های عسل بخشی از دانه های گرده را که به پایشان چسبیده، به داخل کندومی برند. در صورتی که تجهیزاتی برای جدا کردن این گرده ها وجود داشته باشد، میتوان نسبت به جمع آوری و آماده سازی آن ها برای مصرف انسان اقدام کرد. ارزش گرده گل آنقدر بالا است که می تواند تلاش ها برای جمع آوری و بسته بندی را توجیه کند. در واقع بهتر است بدانید که گرده گل یک داروخانه در ابعاد کوچک است که برای بسیاری از مشکلات و معضلات سلامتی انسان، مفید و تاثیر گذار خواهد بود.

شاید این سوال پیش بیاید که دلیل شفا بخش بودن گرده های گل چیست؟ پاسخ این پرسش اصلا پیچیده نخواهد بود: باتوجه به این که گرده ها قرار است آغاز رشد یک گیاه جدید باشند، می بایست مواد مغذی و کافی برای رشد آن را داشته و امکان تغذیه نهال جوان را فراهم کنند. در نتیجه محتوری ترکیبات و موادی هستند که این ترکیبات و مواد را می بایست جزو پر خاصیت ترین موادی دانست که در طبیعت یافت می شوند.

گرده گل از دیر باز مورد توجه متخصصبن و پژوهشگران در زمینه طب سنتی بوده است، چرا که در گذشته به دلیل برخورداری ذرات از مواد بسیار مغذی، این ماده یکی از گزینه های استفاده برای تقویت بدن به شمار می رفت. در حال حاضر، همین ایده به دنبال راهکار هایی برای رفع مشکلات مختلف از جمله تقویت ایمنی و دستگاه عصبی بدن شده است. ترکیبات موجود در گرده گل، مانند سایر محصولاتی که از تلاش زنبور عسل حاصل می شود، برای بالا تر بردن ضریب ایمنی انسان بسیار مناسب بوده و باعث پیشگیری انواع چالش ها و بیماری ها می شوند.

از طرف دیگر، مصرف گرده گل میزان هیستامین موجود در خون را کاهش داده و از بروز و یا تشدید حساسیت های خاص دوره ای یا مقطعی جلوگیری خواهد کرد. بهره گیری از خواص گرده گل، به ویژه برای کسانی که دچار حساسیت های فصلی یا نا منظم و خاص می شوند، باعث بالا تر رفتن مقاومت طبیعی و ارگانیک بدن در مقابل آلرژی ها می گردد. به این ترتیب، می توان اصلی ترین علت مصرف این ماده شگفت انگیز را بهبود ایمنی و تقویت عمومی بدن دانست.

یکی از مسائلی که برای رفع آن می توانید گرده گل را مد نظر قرار دهید، درمان پروستات و بهتر است بگوییم سرطان پروستات است. این بیماری در سال های اخیر به شکل سرطان یا عفونت و ... ، رواج پیدا کرده و در میان زندگی بسیاری از مردان به خصوص مردان بالای پنجاه سال وارد شده است. از جمله مهم ترین نارسایی های پروستات، هیپر تروفی است که در اصطلاح آن را ورم پروستات می نامند. این بیماری به معنای بزرگ شدن غده پروستات بوده و البته میزان ابتلا به آن در سنین بالا بیشتر و رایج تر است. از جمله راه کارهایی که برای پیشگیری از بروز ورم پروستات پیشنهاد می شود، مصرف روزانه 15 تا بیست گرم گرده گل است. این روال به ویژه در سنین بالا تر از پنجاه سال، اثر خوبی روی تقویت غده پروستات خواهد گذاشت. حتی در مراحل ابتدای ورم پروستات نیز استفاده از گرده گل میتواند نقش موثری در بهبود بیماری داشته باشد.

گرده گل به روش های متفاوتی قابل خوردن است. علاوه بر جویدن خام این ماده، می توانید آن را در مقداری آب حل کرده و میل کنید. همچنین اگر با طعم گرده گل مشکل دارید، بهتر است مقداری ازآن را با یک یا دو قاشق عسل بخورید.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید .