به فروشگاه اینترنتی دکتر عسل خوش آمديد. (تلفن سفارش: 42740500-031)
وارد شوید | ثبت نام کنید | سبد خرید 0

درمان گلو درد و انواع سرفه با عسل طبیعیتاریخ انتشار: 1393/10/17 | بازدید: 3731

درمان گلو درد و انواع سرفه با عسل طبیعی

برگرفته از کتاب: طب سنتی عسل
ویرایش این متن: گروه تحقیقاتی دکتر عسل

یادآوری : در درمان بیماری ها به طبیعی بودن عسل - که صرفا با گواهی آزمایشگاه مشخص می شود - توجه داشته باشید. 

جهت درمان گلو درد انواع سرفه از روش های زیر استفاده کنید.
-یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی را در یک لیوان آب پرتقال یا لیمو شیرین حل کرده، به مدت دوهفته، سه نوبت در روز بنوشید. این نوشیدنی به علت در برداشتن مقداری آنتی بیوتیک ، مقادیرزیاد ویتامینث  ، سایر ویتامین ها ومواد معدنی به عنوان مکمل داروهای تجویز شده توسط پزشک برای تسریع درمان اثربخش است. 
-شلغم را با بخارآب بپزید و روزانه سه نوبت به مدت 10روز، درهر وعده دوشلغم متوسط را با قاشق مربا خوری عسل طبیعی میل کنید.
-کوبیده مغز بادام یا فندق به مقدار یک قاشق چایخوری با یک قاشق غذا خوری عسل طبیعی سه نوبت در روز به مدت 10روز برای درمان سرفه های کهنه ، سینه درد مزمن ، تسریع خروج اخلاط سینه  و رفع سرفه بسیار مفید است.
-یک قاشق غذا خوری عسل طبیعی را در لیوان آب هندوانه حل کرده پس از صبحانه ، ناهار و شام به مدت یک هفته بنوشید خلط آوربوده وبرای درمان سینه درد ، سرفه و سنگ کلیه مفید است .
-روزانه سه بار و هربار 6عدد انجیر رسیده را با یک قاشق غذا خوری عسل صرف کنید برای تسریع درمان گلودرد مفید است.
-شلغم یا کدو حلوایی پخته شده وبا بخار همراه با یک قاشق غذا خوری عسل طبیعی 3بار در روز به مدت یک هفته برای نرم کردن سینه ، دفع اخلاط چرکی ، التهاب وعفونت شش ها ، قطع سرفه و اصلاح خشونت صدا مفید است. درهر نوبت مصرف می توانید به اندازه یک شلغم بزرگ یا به همان اندازه کدو همراه با عسل طبیعی صرف کنید. 
-پودر فندق را با کمی عسل خمیر کرده و هر نیم ساعت یک قاشق نیمه گرم بخورید . به عقیده ابوعلی سینا مخلوط عسل با فندق بهترین دارو برای سینه درد مزمن بوده و موجب خروج خلط سینه می گردد.
-500گرم پیاز رنده شده را با 200گرم نبات در یک لیتر آب بجوشانید و150گرم عسل اضافه کرده هرنیم ساعت یک قاشق چای خوری میل کنید.
-بایکی از گیاهان دارویی رازیانه ، پای خر، پنیرک ، گل ختمی ، گل بنفشه ، برگ گل ماهور، گوش خرگوشی، برگ پامچال ، بارهنگ ، نوک تیزو آویشن روزانه دو تا سه فنجان چای درست کرده همراه عسل بنوشید برای سیاه سرفه نیز مفید و موثر است.
-یک قاشق غذا خوری عسل گرم شده را به تنهایی مصرف کنید برای سرفه بخصوص در شب موثر است 
-مخلوط آب پیاز با عسل هرروز چند بار به میزان یک قاشق چایخوری برای خشونت صدا و سرفه مفید است. 

درمان سرفه های مزمن: 
-یک کیلوشلغم را رنده کرده و هموزن آن عسل اضافه نمایند سپس آن را روی آتش قرارداده تا خوب بپزد وبه شکل مربا درآید . برای سیاه سرفه موثر است
-مغز بادام کوبیده با عسل برای صبحانه،  سرفه را تسکین می شود. 
-برای عوارض ریوی و سرفه های شدید 60گرم گل کلم را در یک لیترآب جوشانده و 70گرم عسل به آن اضافه کنید یک فنجان آنرا 3بار در بنوشید این مخلوط بسیارعالی و نرم کننده سینه است.
درمان سرفه های خونی :
-چای مخلوط گزنه ، گل ماهور و بومادران تهیه کرده وبا عسل روزانه تا سه فنجان بنوشید.
گرفتگی صدا:
عسل بهترین دوست مداحان ، قاریان ، خوانندگان و اصحاب صوت وصدا بوده وبه صورت زیرقابل مصرف است.
یک قاشق عسل را در یک لیوان آب گرم حل کرده و فردی که صدایش گرفته صبح ناشتا جرعه جرعه میل کند.


توضیحات درباره درمان گلو درد و انواع سرفه با عسل طبیعی:
عسل طبیعی با آنتی بیوتیک هایی که دارد در از بین بردن عوامل میکروبی عفونت زا بر اثرات داروهای تجویز شده کمک می کند. همچنین عسل باعث بیشترشدن خروج خلط سینه وسرعت بهبود آن می شود. ضمنا مواد غذایی فراوان موجود درعسل مقاومت بدن را در مقابل آثار تخریبی میکروب ها و ویروس ها بالا می برد.