به فروشگاه اینترنتی دکتر عسل خوش آمديد. (تلفن سفارش: 42740500-031)
وارد شوید | ثبت نام کنید | سبد خرید 0

عسل بادام تلخ چست ؟تاریخ انتشار: 1398/07/02 19:39 | بازدید:

عسل بادام تلخ چیست ؟

عسل، یکی از عصاره های شفا بخشی است که از دل طبیعت به دست می آید و به قدری مفید است که پیامبر اسلام(ص) نیز درباره مصرف عسل طبیعی سفارشات زیادی کرده اند. اما لازم است بدانید که همه عسل ها یکسان نیستند و بسته به اینکه زنبورعسل از چه نوع گیاهی تغذیه می کند، در دسته بندی های مختلفی جای داده می شود. زمانی که زنبور های عسل در دشتی قرار بگیرند که 70 الی 80 درصد از پوشش گیاهی آن منطقه را گیاه خاصی تشکیل بدهد، زنبورها از شهد این گیاه خاص با پوشش وسیع برای تهیه عسل  استفاده می کنند البته که زنبور عسل از دیگر گل های روییده شده در منطقه نیز استفاده می کند. از آن جا که بیشترین شهدی که زنبور عسل از آن برای تولید عسل استفاده کرده است، شهد یک نوع گیاه خاص بوده، به عسلی که تولید می شود، عسل تک گیاه با نام همان گیاه مورد استفاده زنبور می گویند. برای مثال زمانی که کندو های زنبور عسل در منطقه ای با پوشش وسیع درختان بادام قرار بگیرد، زنبور از شهد گل های درخت بادام تغذیه کرده و به عسل تولید شده توسط این زنبور ها عسل تک گیاه بادام گفته می شود

درخت بادام در اوایل بهار گل می دهد و اگر گل های زیبایی می دهد و اگر گل آن صورتی باشد ، یعنی درخت بادام شیرین است و اگر گل سفید باشد ، درخت بادام تلخ است .

میوه ی درخت بادام پوسته ای سفت ، زخیم و پرز دار است و دانه ی آن همان بادامی است که استفاده می کنیم . بادام شیرین نسبتا باریک تر و بلند تر از بادام تلخ است . پنجاه درصد روغن های نافرار در بادام شیرین وجود دارند و این بادام دارای امولسیون مخمر است که این ماده در حضور آب ، بر روی آمیگوالین و گلوکوئید اثر کرده ، تولید گلوکز ، سیانور و روغن عصاره ی بادام تلخ یا همان بنزآلدئید می کند . بادام های تلخ بین 6 تا 8 درصد سیانید هیدروژن تولید می کنند .

خواص بادام تلخ و طریقه مصرف آن

بادام تلخ داری طبع خیلی گرم و خشک است . از آن جا که بادام تلخ حاوی اسید سیانیدریک است ، در مصرف آن باید دقت بسیاری به عمل آورد .
بادام تلخ آسیاب شده را با سرکه مخلوط کنید ، برای سردرد مفید است و اگر در چشمانتان بمالید ، قوه ی بیناییتان را تقویت می کند .
خوردن بادام تلخ ، به بهبود سرفه و ناراحتی های ریوی کمک می کند .
مخلوط بادام و عسل طحال را پاکسازی می کند .
بادام تلخ در کنار نعناع و نشاسته ، درد کلیه ها را بهبود می بخشد .
بادام تلخ و عسل قولنج را درمان می کند .
مخلوط بادام تلخ و شیره ی انگور ، ناراحتی های کلیوی را به کلی رفع می کند .

خواص عسل بادام تلخ

این عسل دارای ویتامین های بسیاری از جمله ویتامین ب1 و ویتامین ب2 می باشد .

کبد و طحال را پاکسازی کرده و تنگی نفس را بهبود می بخشد .

ناراحتی های کلیه را نیز التیام می بخشد

پاکسازی ریه ها با عسل بادام

افراد زیادی در جامعه امروزه، با انواع بیماری های تنفسی و تنگی نفس دست و پنجه نرم می کنند. آلودگی هوا نیز بر این عارضه دامن زده و تعداد افرادی که مبتلا به این قبیل بیماری ها روز به روز در حال افزایش اندعسل تک گیاه بادام که سرشار از ویتامین های مفید مانند B1 و B2 برای سلامت بدن است، تاثیر بسزایی بر روی تنگی نفس و بیماری های تنفسی داردمصرف عسل تک گیاه بادام می تواند یک راهکار مفید برای افرادی که از این مشکل رنج می برند قلمداد شود

برخی از افرادی که به بادام حساسیت دارند و نمی توانند آن را به طور مستقیم مصرف کنند. پیشنهاد ما به این گونه افراد این است که از عسل بادام استفاده کنند و از خواص بیشمار بادام به همراه خاصیت های عسل طبیعی بهره ببرند.

میزان مصرف عسل بادام مانند دیگر خوراکی ها اندازه معینی دارد. این در حالی است که از هر شخصی حتی فروشندگان عسل درباره میزان مصرف عسل بادام سوال کنید به شما خواهند گفت که هرچه قدر بیشتر بهتر! این باور غلط است میزان مصرف عسل طبیعی در طول روز مقدار معینی دارد که این مقدار در افراد بزرگسال و کودکان متفاوت است. میزان مصرف در بزرگسالان روزانه 50-70 گرم و در کودکان بالای یکسال روزانه 20-30 گرم مشخص شده است.