به فروشگاه اینترنتی دکتر عسل خوش آمديد. (تلفن سفارش: 42740500-031)
وارد شوید | ثبت نام کنید | سبد خرید 0

عسل و زیبایی (اسیدیته پوست)تاریخ انتشار: 1393/11/07 | بازدید: 2053

برگرفته از کتاب: عسل درمانی


ویرایش این متن: گروه تحقیقاتی دکتر عسل
یادآوری : در درمان بیماری ها به طبیعی بودن عسل - که صرفا با گواهی آزمایشگاه مشخص می شود - توجه داشته باشید.

-کمک کننده به زیبایی
اسيديته ي پوست
پوست سالم سطحي به نام قشر اسيدي دارد كه كمي اسيدي است . اين سطح دربردارنده اسيدهاي چرب مربوط به روغن پوست ، اسيدلاكتيك و اسيدهاي آمينه ي مربوط به عرق ، و سلولهاي مرده ي پوست است. در زنان ، پ هاش طبيعي  پوست (كه شاخصي از اسيدي يا قلياني بودن است )در بيشتر قسمت هاي بدن 5/4 تا 75/5 است (پ هاش زير 7 بيانگر اسيدي بودن ، و پ هاش بالاتر از 7 بيانگر قليايي بودن است).پوست مردان كمي اسيدي تر است.
اين اسيديته به ترميم پوست آسيب ديده كمك مي كند. همچنين ، باعث فعال شدن آنزيم هايي مي شود كه توليد ليپيدهاي چربي پوست را افزايش مي دهند . اين ليپيدها از تبخير آب پوست (غيراز تعرق )، و ورود مواد و ميكروارگانيسم هاي مضرجلوگيري مي كنند. اين اسيديته همچنين با حمايت از جمعيت هاي ميكروارگانيسمي سالمي كه به طور طبيعي روي پوست قراردارند، به جلوگيري از عفونت كمك مي كند.
هر گونه كاهش اسيديته كه مي نواند براي مثال ، ناشي از صابون يا درماتيت باشد ، باعث بروز خشكي ، ترك يا خارش پوست مي شود. بيستر صابون ها حتي انواع ملايم ، گليسيرينه يا صابون هاي بچه و صابون هاي زيبايي كه پ هاش قليايي 7 تا 9 دارند ، به طور موقت اسيديته ي طبيعي پوست را از بين مي برند. اين تغيير پ هاش (از اسيدي به قليايي ) معمولا در عرض 30 دقيقه تا دو ساعت ، يا بيشتر از آن برطرف مي شود، اگر چه اين بازيافت ممكن است با دوبار در روز شستشو با صابون به خطر بیفتد.
برخی صابون ها بسیار قلیایی هستند (پ هاش 5/9 تا11)، و تنها تعداد بسیار کمی از صابون ها پ هاش طبیعی پوست را دارند. با وجوداین ، پ هاش بسیاری صابون های مایع ، پاک کننده های غیر صابونی و ژله های حمام ، به پ هاش پوست طبیعی نزدیک تر است. و فقط تعداد کمی از آن ها پ هاش طبیعی پوست را دارند.
اثر مطلوب کننده ی عسل طبیعی تا حدودی قابلیت آن در حفظ یا باز گرداندن اسیدیته ی پوست ناشی می شود ، چرا که این امر از هدر رفتن آب جلو گیری می کند. یک پاک کننده ی حاوی عسل ، به حفظ اسیدیته ی طبیعی پوست کمک می کند.
خواص مطلوب کننده ونرم کننده ی اسیدیته ی عسل طبیعی ،آن را به یک عامل کمکی برای مانیکور یا پدیکور تبدیل کرده است.
عسل رقیق شده همچنین می تواند اسیدیته ی موهای تازه شسته شده را باز گرداند. بیشتر شامپوها قلیایی اند ، بنابراین اسیدیته ی طبیعی پوست سر را به طور موقت از بین می برد، و آن را مستعد خشکی ، سوزش و التهاب و حتی عفونت می کنند.پسماند های آن همچنین باعث می شود مو کدر به نظر برسد.آب کشیدن موها بامحلول رقیق شده ی عسل در آب ، باعث درخشش موها می شود. این کار همچنین باعث می شود قابلیت ارتجاعی بیشتری پیدا کنند.مزیت عسل طبیعی این است که عطر بیشتری خواهد داشت ، زیرا حاوی بیشترین سطوح ترکیبات فرار معطر است.