به فروشگاه اینترنتی دکتر عسل خوش آمديد. (تلفن سفارش: 42740500-031)
وارد شوید | ثبت نام کنید | سبد خرید 0

قبل از خواب عسل بخورید.تاریخ انتشار: 1397/10/23 10:48 | بازدید: 1178

قبل از خواب عسل بخورید.

عسل به عنوان داروی طلایی طبیعت شناخته می شود که در درمان بسیاری از بیماری ها موثر می باشد. برخی معتقدن که بعد از ساعت 7 عصر بهتر است از خوردن عسل خودداری کرد اما برخی از پزشکان اروپایی توصیه می کنند که قبل از خواب یک لیوان شیر گرم با یک قاشق عسل بخورید تا خوابی آرام و خوبی را تجربه کنید. در این زمینه هم چنین مکزیکی ها نوشیدن چای بابونه همراه با یک قاشق چای خوری عسل قبل از خواب را تجویز می کنند و چینی ها هم معتقدند که هرشب باید قبل از خواب یک قاشق عسل خورده شود.  
اما  چه دلایلی وجود دارد که ما را مجاب می کند که قبل از خواب عسل بخوریم؟ با دکتر عسل همراه باشید تا با این دلایل آشنا شوید. 


فواید خوردن عسل قبل از خواب 
 

  • خواب راحت در طول شب

خوردن عسل باعث می شود کبد، گلیکوژن لازم را برای شب تولید کند. وقتی قبل از خواب عسل می خورید مغز در حالت جستجو برای سوخت قرار می گیرد. عسل نیز با افزایش سطح انسولین و آزاد کردن تریپتوفان به مغز کمک می کند. تریپتوفان تبدیل به سروتونین می شود و بعدها به شکل ملاتونین در می آید.همه ما ملاتونین را به عنوان هورمون سلامت می شناسیم زیرا سیستم ایمنی را تقویت می کند و بافت سلول ها را در طول استراحت دوباره می سازد. 
 

  • کاهش وزن با عسل

ورزشکارانی که غذاهای سرشار از فراکتوز (مثل عسل) مصرف می کنند، نسبت به دیگران ۱۰ برابر بیشتر چربی می سوزانند و سطح استقامت خود را افزایش می دهند. عسل به عنوان سوخت برای بدن عمل می کند و کبد را قادر می سازد تا گلوکز بیشتری تولید کند. وقتی گلوکز تولید می شود به مغز هشدار می دهد که سطح قند بالاست و آن را مجبور می کند که هورمون های سوخت چربی را آزاد کند. برای این که متوجه تغییرات بیشتری در سیستم کاهش وزن تان شوید رژیم عسل را دنبال کنید و در تمام روز عسل را جایگزین شکر کنید. به علاوه قبل از خواب یک لیوان آب گرم با سه قاشق پر عسل بخورید. 
 

  • داشتن احساس بهتر نسبت به خود

ملاتونین که با خوردن عسل در بدن تولید می شود، علاوه بر اینکه به خواب بهتر کمک می کند باعث می گردد که بعد از بیدار شدن احساس خوبی نیز داشته باشید. 
  
از فواید دیگر عسل می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 

  • از جرم گرفتن دندان جلوگیری می کند 
  • به درمان آلرژی کمک می کند 
  • سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند 
  • به کودکانی که دچار رفلکس اسید معده هستند کمک می کند 

 
درست است که عسل خوشمزه است اما نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. فقط به یک قاشق اکتفا کنید چون شکر آن بالاست. پس زیاده روی باعث می شود عسل دیگر مفید نبوده بلکه مضر باشد. مصرف عسل به دیابتی ها و هم چنین کودکان زیر یک سال توصیه نمی شود. کسانی که مبتلا به بیماری دیابت هستند برای مصرف عسل ابتدا باید با پزشک مشورت کنند.