به فروشگاه اینترنتی دکتر عسل خوش آمديد. (تلفن سفارش: 42740500-031)
وارد شوید | ثبت نام کنید | سبد خرید 0

معجزه عسل (کمک کننده به زیبایی)تاریخ انتشار: 1393/11/02 | بازدید: 2230

برگرفته از کتاب: عسل درمانی


ویرایش این متن: گروه تحقیقاتی دکتر عسل
یادآوری : در درمان بیماری ها به طبیعی بودن عسل - که صرفا با گواهی آزمایشگاه مشخص می شود - توجه داشته باشید.

-عوامل كمك كننده به زيبايي
عسل طبیعی به پاكسازي ، نرم و مرطوب سازي ، تسكين و قوام بخشي پوست ، و نرم و درخشنده سازي مو و ناخن ها كمك مي كند . بخشي از اثر مرطوب كننده عسل ، ناشي از اين است كه عسل از تبخير آب  موجود در بافت پوست جلو گيري مي كند و بخشي از آن به دليل توانايي آن در جذب رطوبت (يعني جذب آب از هوا ) است ، و بخش ديگر آن ناشي از اسيديته ي آن است (پايين را ببينيد).
به دليل همين  ويژگي جذب رطوبت است كه عسل با بيرون كشيدن آب از پوست پف كرده آن را قوام مي بخشد . ماليدن عسل روي پوست خشك ، باعث تحريك آن براي توليد روغن پوست (سبوم) مي شود.فلاونوئيدهاي عسل به بهبود وريدهاي واريسي (مويرگ هاي گشاد شده) كمك مي كنند.
-عسل طبیعی
عسل به التيام ترك خورده يا زخمي كمك مي كند و خاصيت ضد ميكروبي دارد. آنتي اكسيدان هاي آن ، آسيب هاي ناشي از هواي آلوده را كاهش و سرعت جايگزيني سلول هاي سالم پوست را افزايش مي دهد .عسل همچنين باعث چسبيدن مواد تشكيل دهنده ي ماسك صورت نظير روغن ، مغزهاي آسياب شده ، زرده ي تخم مرغ و خاك رس مي شود. عطر آن روحيه بخش است . آخرين ،اما نه كم اهميت ترين خاصيت عسل اين است كه اسيديته ي آن مي تواند اسيديته ي طبيعي پوست را حفظ يا بازيابي كند.