به فروشگاه اینترنتی دکتر عسل خوش آمديد. (تلفن سفارش: 42740500-031)
وارد شوید | ثبت نام کنید | سبد خرید 0

کاربرد عسل طبیعی در چیست ؟تاریخ انتشار: 1398/11/23 19:02 | بازدید:

کاربرد عسل طبیعی در چیست؟ 

 

                           

 

عفونت در دهان

باکتری و ویروسها میتوانند باعث ایجاد عفونت در دهان شوند و دندانها، لثه، زبان و لب را تحت تاثیر قرار دهند. مطالعات نشان میدهد که عسل طبیعی مانند یک دهان شویه عمل میکند و التهاب لثه و تعداد میکروب های بیماری زا در دهان را کاهش میدهد.

درمان نیش حشره

مقداری آب لیمو را با عسل طبیعی مخلوط کنید و به محل گزش بمالید. شکر طبیعی که در عسل وجود دارد میکروارگانیسم ها را خواهد کشت در حالیکه لیمو از رشد میکروارگانیسم ها جلوگیری میکند. این تریکب میتواند تورم ناشی از گزش را نیز کاهش دهد. برای این منظور آب لیمو طبیعی را با دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی مخلوط کرده و روی محل گزش پخش کنید. و اجازه دهید در روی موضع تا زمانی که تورم کاهش پیدا کند باقی بماند، این ترکیب خارش ناشی از گزش را نیز کاهش میدهد.

پوسته پوسته شدن پوست

عسل طبیعی که با آب گرم رقیق شده باشد میتواند به صورت موثری درماتیت سبوریک که باعث پوسته ریزی و خارش میشود را بهبود بخشد. این درمان باید تا دوهفته ادامه یابد.

 درمان زگیل تناسلی و تب خال

عسل طبیعی با کیفیت بالا میتواند زخم هایی که بوسیله ی ویروس هرپس ایجاد شده است را بهبود بخشد. به طوریکه مایعات را از زخم خارج کرده و محتوی شکر بالای آن رشد میکروارگانیسم ها را متوقف میکند.

 کاهش کلسترول

عسل طبیعی کلسترول خوب (HDL) را افزایش میدهد و کلسترول بد (LDL) را کاهش میدهد.

کاهش تری گلیسرید

اگر به طور منظم به جای شکر از عسل طبیعی استفاده شود در دراز مدت میتواند تری گلیسرید را در خون کاهش دهد.

آنتی اکسیدان و سلامتی قلب

عسل طبیعی منبعی غنی از فنول و آنتی اکسیدان های دیگر است که از تشکیل لخته در رگ جلوگیری میکند و میزان خون به قلب را افزایش میدهد.

ضد قارچ

عسل طبیعی به طور طبیعی حاوی هیدروژن پراکسید است که از رشد عناصر قارچی جلوگیری میکند.

عسل طبیعی حاوی فیتونوترینت است

این ماده خاصیت ضد التهابی دارد و در سلامت بدن موثر است و اگر عسل حرارت داده شود این ماده باارزش از بین میرود.

هضم مواد غذایی و مشکلات گوارشی

عسل طبیعی گاهی برای درمان مشکلات گوارشی مانند اسهال مورد استفاده قرار میگیرد و در مطالعات اثبات شده است که میتواند در درمان هیلیکوباکتر پیلوری که زخم های گوارشی ایجاد میکند موثر باشد. با معده خالی یک تا دو قاشق چایخوری هر روز به درمان مشکلات گوارشی کمک میکند.

کاهش فشار خون

آنتی اکسیدانی که در عسل طبیعی وجود دارد میتواند به کاهش فشار خون کمک کند.

مواد مغذی در عسل

یک قاشق غذاخوری (۲۱ گرم) از عسل طبیعی حاوی ۶۴ کالری و ۱۷ گرم شکر شامل فروکتوز، گلوکز، مالتوز و ساکارز است و هیچ چربی، فیبر و پروتئین ندارد. و حاوی مقداری از عناصر کمیاب شامل ویتامین و مواد معدنی است.