به فروشگاه اینترنتی دکتر عسل خوش آمديد. (تلفن سفارش: 42740500-031)
وارد شوید | ثبت نام کنید | سبد خرید 4

عسل و درمان افسردگیتاریخ انتشار: 1398/06/20 20:04 | بازدید:

    چگونی درمان افسردگی با عسل 

  دردرمان افسردگی نباید ازخواص شاداب کنندگی عسل غافل شد عسل طبیعی حاوی ترکیباتی مانند کامپفرول و کوئرستین است. این مواد به طور طبیعی شادابی و نشاطآورند و در بهبود علایم افسردگی تاثیر گذارند. در طب سنتی افسردگی از سردی مغز ناشی می شود بنابراین عسل را با عرق بهارنارنج و فرنجمشک مخلوط کنید و شبها برای پیشگیری از افسردگی مصرف کنید. مصرف عسل به همراه شیر انرژی ازدست رفته را به سرعت باز می گرداند و به همراه آب و آبلیموی تازه می توان یک نوشیدنی آرامش بخش و انرژی زا تهیه کرد.

تحقیقات نشان می دهد که عناصر پلی فنول عسل می توانند در بازیابی سیستم های دفاع ضد عفونی سلولی دخالت می کنند و استرس اکسیداتیو را از بین ببرند. پلی فنل های عسل همچنین به طور مستقیم در فعالیت های آپوپتوتیک دخالت دارند ومی توانند موجب کاهش التهابات عصبی ناشی از میکروگلاییا شوند.

درتحقیقی درباره زنان در دوره یائسگی محققان به این نتیجه رسیدند که در این دوران میزان استروژن بدن آنها تغییر می کند و این موضوع به طور مستقیم تاثیرات مختلفی را بر عواطف و احساسات آنها بر جای می گذراد. در این تحقیق به مدت شانزده هفته با مصرف عسل تغییرات حاصل بررسی شد و نتیجه آن این بود که میزان استروژن در این زنان به طور چشمگیری متعادل شد.

امروزه با افزایش تولید عسل تقلبی و مصنوعی متاسفانه نظر اکثریت مردم نسبت به فواید عسل تغییر کرده و عوارض عسل های تقلبی سبب شده ازخواص دارویی عسل های طبیعی صرفه نظر کنند،پیداکردن عسل صد درصد طبیعی می تواند انرژی و آرامش را به زندگی شما اضافه کند،درکشور های غربی از ترکیبات مختلف عسل استفاده می کنند.

یکی از جدیدترین محصولات ترکیب عسل با قهوه است که به اعتقاد آنها به افزایش تیزهوشی و هوشیاری کمک می کند و صبح را برای رهایی از خواب آلودگی با این ترکیب قدرتمند آغاز می کنند. مصرف روزانه یک قاشق عسل ساده ترین راه بهره مندی از این ماده غذایی ارزشمند است که گنجاندن آن در برنامه غذایی همانند یوگا کیفیت زندگی را تغییر می دهد.

مطالعه ای در زمینه اثربخشی عسل انجام شد و دانشمندان دریافتند عسل حتی اگر به صورت موضعی در نواحی "گیجگاه و پیشانی" استفاده شود می تواند سر درد و "حملات عصبی مغزی" را کاهش دهد .

بررسی ها نشان می دهند، عسل به خودی خود یک غذای کامل است و به کاهش درد های مغزی کمک می کند و منبع غنی از "ویتامین ها"، "کلسیم"، "فسفر" و آهن است.